«علی دارابی» طی حکمی از سوی عزت‌الله ضرغامی به عنوان قام مقام رییس صداوسیما منصوب شد.
رییس صداوسیما در حکم وی آورده است: «نظر به مراتب تعهد و شایستگی‌های مدیریتی و سوابق و تجارب ارزشمند به ویژه در حوزه رسانه، به موجب این حکم به سمت قائم مقام رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید.
امروز «جنگ رسانه‌یی» به عنوان واقعیتی ملموس و انکارناپذیر تمامی مناسبات و روابط بشری را دگرگون ساخته و تحت تأثیر خود قرار داده است.
افزایش کارآمدی و ارتقاء ضریب نفود رسانه در بین آحاد مردم و تأثیرگذاری بر مخاطبان آن مستلزم تلاشی در خور و به کارگیری موثر منابع انسانی و مدیریتی در این راستاست.
جنابعالی مأموریت دارید با استفاده از همه توان و تجربه مدیریتی و بهره‌گیری از تمامی امکانات ظرفیت‌های سازمانی، و در چارچوب چشم‌انداز و راهبردهای آتی سازمان که در مجموعه «افق رسانه» به تفضیل ذکر شده، در جهت تحقق اهداف مذکور تلاش کنید.
تجربه موفق و ارزشمند شما در معاونت امور مجلس و استان‌های پشتوانه‌ای موثر در امر تصمیم‌سازی‌های کلان و هماهنگی بین بخش‌های مختلف جهت ایجاد همگرایی و ایجاد بهره‌وری بیشتر سازمانی خواهد بود.
کلیه معاونین و مدیران محترم سازمان در انجام این مأموریت خطیر، ملزم به رعایت ارتباط سازمانی با جنابعالی مشابه رابطه با رییس سازمان بوده و از همکاری صمیمانه در کلیه امور دریغ نخواهند داشت.
یاد و خاطره مهندس محمد هنردوست آن عزیز سفر کرده، که همه وجود خود را وقف خدمت به انقلاب و رسانه ملی نمود گرامی داشته و از روح پاک او مدد جوییم.
از خداوند متعال، موفقیت شما را در پیشبرد اهداف و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) خواهانم.»
گفتنی است علی دارابی به عنوان معاون امور مجلس و استان‌های صداوسیما در رسانه‌ی ملی فعالیت داشته است. سایت آفتاب ۱۶/۱۰/۸۶