رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی خبر داد: نگهداری فیلم غیراخلاقی در تلفن همراه جرم است
    گروه حوادث- نگهداری فیلم های مستهجن در گوشی تلفن همراه جرم است.
    سردار احمد روزبهانی، رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی در گفت وگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر افزود: براساس قانون تولید، وارد کردن، نگهداری و فروش عکس و فیلم های مستهجن جرم است و نیروی انتظامی نیز در صورت اطلاع از توزیع چنین فیلم هایی حتی از طریق «بلوتوث» تلفن همراه با این قبیل موارد برخورد می کند.
    وی درباره نحوه برخورد پلیس با این نوع جرایم گفت: مأموران در خیابان ها به بررسی تلفن همراه شهروندان نمی پردازند اما در صورت دستگیری به اتهام های دیگر ممکن است برای کشف جرایم احتمالی اقدام به بررسی تلفن همراه افراد مزبور کنند. برای نمونه در بررسی تلفن همراه یک متهم فیلمی از آزار و اذیت دختر جوانی کشف شد که پس از بررسی فیلم هویت یکی از متجاوزان شناسایی و مأموران در کمتر از ۲۴ ساعت ۶ متهم پرونده را در سر آسیاب ملارد دستگیر کردند. وی خاطرنشان کرد: در صورت اعلام گزارش های مردمی درباره انتشار فیلم های سیاه از طریق بلوتوث موضوع را بررسی کرده و در صورت صحت موضوع با مجرمان به صورت قانونی برخورد می کنیم.
    سردار روزبهانی در ادامه با اشاره به کاهش آمار تجاوز به عنف در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خاطرنشان کرد: با قانونی که مجلس در برخورد با انتشار فیلم های سیاه تصویب کرد در سال جاری آمار تجاوز به عنف و انتشار فیلم های سیاه کاهش داشته است. در این میان دستگیری اراذل و اوباش و اجرای طرح امنیت اجتماعی نیز در کاهش این آمار تأثیر بسزایی داشته است.

ایران ۲۹/۷/۸۶